V DRUGO BOLJŠE OD BOLGARK

Cinkarna Celje se je v sedmem kolu BTRAVEL WABA lige pomerila z ekipo Montane 2003. Bolgarska ekipa je bila do tega kola edina, ki je v tem tekmovanju do sedaj uspela ugnati slovenske državne prvakinje (82:78). Tokrat so se zmage v Celju veselile domačinke z rezultatom 68:65.

Iva Slonjšak v akciji

BTRAVEL WABA LIGA, 7. KOLO:

Sreda, 29. november 2017; Gimnazija Celje – Center ob 19.00:
CINKARNA CELJE : MONTANA 2003   68:65 (14:25, 24:12, 12:8, 18:20)
Marić 15 (8 skokov), Slonjšak 14 (9 skokov), Ocvirk (5 skokov) in Chidom (5 podaj) po 10; Ivanova in Boothe po 14.

STATISTIKA

ŽKK Cinkarna Celje je odigrala obračun z bolgarsko Montano.  Celjanke so zmagale z rezultatom 68:65.  Srečanje v Celju so bolje odprle gostujoče košarkarice, ki so po prvih desetih minutah vodile za 11 (25:14), do polčasa pa se je varovankam Damirja Grgića uspelo vrniti v igro in povesti z 38:37. V nadaljevanju si ni nobeni izmed ekip uspelo priigrati višje prednosti, po napeti končnici pa so se novih dveh točk veselile košarkarice Cinkarne Celje. Andrea Marić je bila prva strelka tekme s 15 točkami in osmimi skoki. Iva Slonjšak je dodala 14 točk in devet skokov.

V osmem kolu se bo Cinkarna Celje 6. decembra pomerila na gostovanju z ekipo ŽKK Kraljevo.

IZJAVI PO TEKMI:

Larisa Ocvirk, kapetanka Cinkarne Celje: »Začele smo slabo, do polčasa ujele Bolgarke, v nadaljevanju večinoma vodile in zmagale. V zadnji sekundi je bila razlika še dovolj velika, zadeta prosta meta gostujoče igralke že po izteku igralnega časa pa sta pomenila, da je naša zmaga bolj kot ne pirova.«

Stefan Mihaylov, trener Montane: »Dobra, kvalitetna tekma. Pričeli smo zelo dobro, imeli visoko prednost po prvi četrtini, v drugi pa vso prednost zapravili. Drugi polčas je bil dokaj izenačen, v finišu tekme smo odigrali tri slabe napade. V zdnjih dveh sekundah tekme smo odigrali akcijo, ki smo se jo dogovorili ob zadnjem time-outu in izgubili z manjšo razliko od zmage v Montani.«