VISOKA ZMAGA V MEDNARODNI LIGI

Košarkarice Cinkarne Celje so v 4. kolu BTravel WABA Superlige  gostile ekipo zagrebške Trešnjevke 2009 in visoko zmagale s 86:52. Cinkarna Celje je trenutno vodilna ekipa Superlige.

BTRAVEL WABA LIGA – SUPERLIGA, 4. KOLO:

Sreda, 31. januar, Gimnazija Celje – Center:
CINKARNA CELJE : TREŠNJEVKA 2009 86:52 (23:4, 31:11, 12:14, 20:23)

STATISTIKA TEKME

Celjanke so po porazu v preteklem kolu na gostovanju pri beograjski Crveni zvezdi, tokrat na domačem parketu zabeležile visoko zmago proti ekipi Trešnjevke. Srečanje je bilo praktično odločeno že v prvem polčasu, ki so ga domače košarkarice dobile s 54:15. Celjanke so skozi celoten obračun prednjačile v vseh elementih košarkarske igre, bistveno boljše od svojih nasprotnic so bile predvsem v skoku. V drugih dvajsetih minutah so aktualne prvakinje lige WABA brez težav zadržale visoko prednost in zmagale s končnim izidom 86:52.

Damir Grgič, trener Cinkarne Celje: “Čestitam mojim igralkam na zmagi, prvi polčas smo odigrali zelo kvalitetno po navodilih, z agresivno obrambo in tako na odmor odšli z veliko razliko. V drugem polčasu je naša ekipa psihološko nekoliko padla, Trešnjevka je zaigrala bolje in nekoliko zmanjšala razliko.”

V naslednjem kolu se bo Cinkarna Celje v domači dvorani pomerila z bolgarsko ekipo ekipo Beroe iz Stare Zagore.Tekma bo na sporedu v sredo, 21.2. ob 19. uri.