V CELJU BREZ PRESENEČENJA

Košarkarice Cinkarne Celje so v predzadnjem 7. kolu Superlige gostile Crveno zvezdo in zmagale z 80:63. Celjanke so kolo pred koncem Superlige vodilna ekipa Btravel WABA lige.

BTRAVEL WABA LIGA – SUPERLIGA, 7. KOLO:

Sreda, 7. marec: Gimnazija Celje-Center:
CINKARNA CELJE : CRVENA ZVEZDA 80:63 (15:16, 22:14, 21:20, 22:13)
Ocvirk (8 skokov) in Chidom (9 skokov) po 21, Friškovec (7 skokov, 5 podaj) in Krošelj (5 skokov, 6 podaj) po 12; Prlja 17.

STATISTIKA

Celjanke so po porazu v prejšnjem kolu proti Budućnosti, v sredo v domači dvorani gostile ekipo Crvene zvezde, ki je bila na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni boljša od slovenskih aktualnih državnih prvakinj. Srbkinje so bile v Celju enakovreden nasprotnik prvih deset minut, ki so jih dobile za točko, nato so v vodstvo prešle domače košarkarice. Celjanke so bile izrazito boljše nasprotnice v drugi in zadnji četrtini srečanja, saj so teh dvajset minut dobile z delnim izidom 44:27. Končni rezultat je znašal 80:63 v korist varovank Damirja Grgića, ki so se tako košarkaricam Crvene zvezde oddolžile za poraz v prvem delu Superlige. Kapetanka Celjank Larisa Ocvirk in Oderah Chidom sta bili s po 21 točkami prvi strelki obračuna.

V zadnjem kolu Superlige bo Cinkarna Celje 15. marca gostovala pri Trešnjevki v Zagrebu.