Članska ekipa ŽKK Athlete Celje v državnem prvenstvu nadaljuje zmagoviti niz. Celjanke so še tretjič premagale ekipo kranjskega Triglava (62:54) in se še učvrstile na čelu prvenstvene lestvice. Varovanke Damirja Grgiča tokrat z igro sicer niso navdušile, so pa imele tekmo skozi vseh 40 minut pod kontrolo. Rebeka Abramovič in Marica Gajić sta dosegli po 16 točk, Gajićeva je ob tem ujela še neverjetnih 24 žog. V ekipi Triglava je Živa Zdolšek matičnemu klubu dala kar 24 točk. Najboljši slovenski ekipi lanskega državnega prvenstva in pokala Slovenije se bosta ponovno srečali 13. februarja v Kranju na povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije.

– STATISTIKA TEKME –

Že v petek 1. februarja pa čaka Celjanke nova preizkušnja v jadranski ligi. Ob 18. uri bo v dvorani Gimnazije Celje-Center gostoval srbski Vršac, ki so ga Celjanke v prvem delu sezone za točko (64:63) premagale na gostovanju v Srbiji. Srbkinje v Celje prihajajo z novim trenerjem Bogdanom Buljem (zamenjal je Miroslava Popova, ki je odšel v Romunijo) ter novo organizatorko igre Tamaro Petković, ki je v prvem delu sezone igrala za Mladi Krajišnik.