Sobota, 16. december; Gimnazija Celje – Center ob 18.30:
CINKARNA CELJE : GROSUPLJE 96:43 (25:7, 19:9, 36:6, 16:21)
Chidom 16 (6 prid. žog, 5 blokad), Slonjšak 15, Ocvirk 14 (6 skokov, 5 asistenc); Černač 10 (5 skokov), Ahac 9 (8 skokov), Dautović 7.

STATISTIKA

Devetčlanska odprava Grosupljega je v Celju naletela na izjemno razpoloženega nasprotnika. Aktualne državne prvakinje so zadele kar 16 metov za tri točke, kar je rekorden izkupiček v zadnjih desetih sezonah 1. SKL za ženske. Celjanke, ki so zmagale s 96:43, so za ta dosežek porabile zgolj 30 poskusov in za tri točke metale 53-odstotno. Varovanke Damirja Grgića so po treh četrtinah srečanja vodile z 80:22, zadnja četrtina pa je pripadla Dolenjkam, ki so uspele malce omiliti visok poraz.

Pri Celjankah, ki so dobile tudi deseto tekmo v tej sezoni, je kar šest košarkaric preseglo mejo desetih točk, Američanka Chidom je bila najboljša s 16. Pri Grosupeljčankah pa je Meta Černač dosegla 10 točk.

Celjanke bodo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu odigrale 13. januarja proti Domžalam, Grosupeljčanke pa se bodo z isto ekipo pomerile teden dni prej.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
Čestitam svojim igralkam za zmago, ekipi Grosupljega pa želim vse dobro v nadaljevanju sezone.