1. SKL (Ž), LIGA ZA PRVAKA, 7. KOLO:

Celjanke so z rezultatom 94:43 prišle do 15. zmage in ostajajo na prvem mestu Lige za prvaka 1. SKL za ženske. Večino dela so varovanke Damirja Grgiča opravile že v uvodni četrtini, ki so jo dobile s 23 točkami prednosti. S preudarno igro so nadaljevale tudi v drugih desetih minutah in na polčas odšle s +41. V drugem polčasu so Mariborčanke pokazale več, vseeno pa se je tekma končala z visoko zmago Celjanke.

Najboljša strelka tekme je bila Andrea Marić (25 točk), pri Mariborčankah pa nobena košarkarica ni presegla meje 10 točk – še največ, 8 točk, je dosegla Ela Stergar. V sredo Mariborčanke čaka obračun v Rogaški Slatini, Celjanke pa bodo gostile ljubljansko Ilirijo.

Ponedeljek, 3. april, dvorana Tabor ob 19.30:

MARIBOR : ATHLETE CELJE 43:94 (8:31, 5:24, 16:23, 14:16)
Stergar 8, Galič in Kokot (6 skokov) po 7; Marić 25 (9 skokov), Friškovec 15 (9 podaj, 7 prid. žog), Slonjšak 14 (6 skokov).

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi:

Andrej Kuzma, trener Maribora:
“Čestitke Celju za suvereno zmago. Ko nam dajo malo popusta, lahko z njimi igramo, ko pa igrajo maksimalno zavzeto, jih lahko samo opazujemo.”