Članice
Share

VISOKA ZMAGA V DRŽAVNEM PRVENSTVU

Varovanke Damirja Grgića so upravičile vlogo favoritinj na tekmi proti Grosuplju. Že v 1. četrtini tekme so Celjanke strle odpor domačink in vodile po desetih minutah 27:15.  Na odmor so šle Cinkarnarke z vodstvom +19 (45:26). Tretji del igre je bil povsem celjski, saj so dekleta višale razliko iz minute v minuto in on zvoku sirene po 30-ih minutaj vpdile neulovljivih 78:35. Zadnjo četrtino so sicer dobile domačinke 26:22, vendar se visokemu porazu le niso mogle izogniti. Na koncu zaslužena zmaga državnih prvakinj z rezultatom 100 proti 61. Stoti koš je v celjskem dresu dosegla Maša Verčič. Trio SLONJŠAK-FRIŠKOVEC-CHIDOM je nasul domačinkam kar 49 točk!

Sobota, 21. oktober ob 19.00, Športna dvorana Brinje:

GROSUPLJE : CINKARNA CELJE 61:100 (12:27, 14:18, 9:33, 26:22)
Gabrijel 20, Goršič 10 (8 skokov), Kastelic 9; Slonjšak 18 (5 skokov), Friškovec 16 (6 skokov, 8 asistenc), Chidom 15 (8 skokov).

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi:

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
Tekmo smo odigrali po naših najboljših močeh. Čestitam ekipi Celja za zasluženo zmago. Dokazali so, da imajo kakovostnejšo ekipo.