Članice
Share

ZMAGA CELJANK

Četrto kolo drugega dela 1. SKL za ženske so z zmago odprle košarkarice Cinkarne Celje, ki so pred svojimi navijači ugnale Grosuplje. V sredo bo Ježica gostila Triglav, Konjice se bodo srečale z Ilirijo. Obračun Domžale : Maribor bo na sporedu v soboto.

1. SKL za ženske, 4. kolo 2. dela:

Celje, torek, 13. marec ob 18. uri:
CINKARNA CELJE : GROSUPLJE 87:57 (27:18, 27:11, 21:11, 12:17)
Slonjšak 17 (5 prid. žog), Marić 16 (11 skokov), Friškovec 14 (5 skokov); Černač in Goršič (6 skokov) po 9, Ahac in Mehle po 8.

STATISTIKA

Košarkarice Cinkarne Celje so prišle še do osemnajste zmage v državnem prvenstvu. Na domačih tleh so s tridesetimi točkami naskoka odpravile ekipo Grosupljega. Dolenjke so zabeležile dvanajsti poraz.

Že po prvem polčasu je prednost Celjank znašala 25 točk. Aktualne državne prvakinje so prevladovale predvsem pod obema obročema, zbrale so kar 22 skokov več od tokratnih nasprotnic. Zadnjo četrtino so Celjanke začele s 35 točkami naskoka. Pri rezultatu 84:48 so varovanke Damirja Grgića prišle do najvišje prednost na tekmi, v končnici tekme pa je uspelo Dolenjkam razliko nekoliko znižati.

Najboljša strelka tekme je bila Iva Slonjšak, ki se je zaustavila pri 17 točk, z dvojnim dvojčkom je srečanje zaključila Andrea Marić (16 točk in 11 skokov). Nobena košarkarica Grosupljega ni presegla meje desetih točk. Še najbolj sta bili razpoloženi Meta Černač in Teja Goršič z devetimi točkami.

V četrtek košarkarice iz knežjega mesta čaka srečanje Lige WABA proti Trešnjevki, prihodnji torek pa bodo gostovale pri Iliriji. ŽKK Grosuplje bo konec tedna organiziralo finalni turnir državnega prvenstva za dekleta do 19 let, članska ekipa pa bo na parket ponovno stopila v četrtek, 22. marca, ko bo gostila ekipo Domžal.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
“Zaslužena zmaga mojih deklet, katerim čestitam za pravi pristop. Prav tako čestitam ekipi Grosupljega za fer in korektno tekmo.”

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Odigrali smo dobro prvo četrtino, v drugem delu pa smo nekoliko popustili in začutili moč Celja. Zadovoljen sem s prikazano igro. Čestitam ekipi Celja za zmago.