U17

Za kadetinjami celjskega Athletea je na evropskem klubskem pokalu prvakov tretji tekmovalni dan. Po zmagi nad Sopronom in zatem še nad Reyerjem, je zasedba  trenerja Damirja Grgiča tokrat s 40:76 izgubila proti Rigi. Zaradi bolečin v nogi ni igrala kapetanka Alma Potočnik. V primeru zmage italijanskega prvaka Reyerja proti Soprunu bodo Celjanke napredovale v polfinale, v nasprotnem primeru ne.

Prvak Latvije je dokazal, da ima izjemno ekipo, potem ko ima v svojih vrstah kar osem latvijskih reprezentantk iz letošnjega evropskega prvenstva A divizije, na katerem je bila Latvija sedma. Latvijke so že prvo četrtino dobile z 21:4, ko so povsem zaustavile igralke Athletea, v napadu pa delovale sila razigrano. V nadaljevanju so nasprotnice svojo prednost povišale na 21 točk, vendar so Celjanke zmanjšale na 16, več jim ni uspelo. Ob polčasu je Riga vodila s 40:20. Latvijke so v nadaljevanju razliko še stopnjevale in na koncu zmagale s 76:40.

Strelke za Athlete: Larisa Ocvirk 8 točk, Zala Pučko 7, Marija Stojiljković in Annamaria Prezelj 6, Teja Dimec 5, Rebeka Kračan in Neža Murn 3, Milina Mišeljić 2.