Članice Athlete Celja so danes odigrale 7. krog 2. dela državnega prvenstva. V mariborski dvorani Tabor so bile boljše za 37 točk od domačink.

ŽKD MARIBOR : ŽKK ATHLETE CELJE 57:94 (21:18, 11:26, 16:22, 9:28)

Maribor: Kuzma 5, Vujačić 12, Cvijanovič 10, Sevšek 4, Stergar 14, Drozg 10, Galič 2.

Athlete Celje: Potočnik 16, Mišeljić 2, Dojkić 9, Gwashavanhu 9, Friškovec 5, Marić 20, Slonjšak 16, Prezelj 17.

Mariborčanke so obračun štajerskih rivalov začele podobno uspešno kot zadnjega proti Triglavu, ko so premoč priznale šele po podaljšku. V prvi četrtini tekme z državnimi prvakinjami iz Celja, ki so nastopile brez Tine Trebec in Larise Ocvirk, so narekovale ritem igre ter ob zaključku uvodnih desetih minut vodile z 21:18. Ob vstopu v drugo četrtino so nato Celjanke nekoliko strnile svoje vrste. Tekmo je po izenačenju na 26. točki odločil njihov niz 10:0, po katerem domačinkam ni več uspelo ogroziti zmage tekmic. Drugo četrtino so dobile Celjanke 26:11 in na odmor odšle s prednostjo 12 točk (44:32). Tudi drugi polčas so odločneje pričele Celjanke in prednost je ob koncu tretje četrtine narasla na +18 (66:48). V zadnjem delu igre so se Celjanke razigrale in prednost je hitro naraščala. Mariborčanke so preveč grešile, da bi lahko zmanjšale visoko vodstvo Athlete Celja. Zadnja četrtina je bila kar 28:9 v korist Celjank in tako so se lahko veselile že 16. zmage v državnem prvenstvu (94:57).

12472339_1076303009079507_162388411356692735_n

Celjanke so bile izrazito boljše v skokih pod obročema (46 skokov Athlete, 23 Maribor), proste mete pa so metale 9/9. Pri Mariboru je največ točk dosegla Ela Stergar (14), za Athlete Celje je 20 točk dosegla Andrea Marić (met 10/16 za dve točki).

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Pričakoval sem, da se bomo bolje upirali. Nekaj časa je šlo, a pri takšni razliki v skoku je težko priti do boljšega rezultata. Nekatere naše punce so verjetno mislile, da jim bo lažje, ker nekatere košarkarice Athlete Celja niso igrale. A proti mlajšim igralkam, ki igrajo še bolj agresivno, je še težje igrati.

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Zasluženo smo zmagali. Čestitke ekipi Maribora za korektno igro.

Naslednjo tekmo bodo igralke Athlete Celja odigrale v domači dvorani, v sredo, 6.4.2016 ob 20.00, ko bodo v 8. krogu gostile Grosuplje.