Članice, Novice

Košarkarice Cinkarne Celje so se v Mariboru razveselile uvrstitve v veliki finale pokalnega tekmovanja! Kranjski Triglav so premagale z 80:70. V zadnjih trenutkih tekme so za našo ekipo igrale tudi vse najmlajše. To bo dvaindvajseto pokalno finale za ŽKK Cinkarna Celje. V jutrišnjem (13.00) bo nasprotnica ljubljanska Akson Ilirija, ki je v prvem polfinalu z 79:63 premagala Maribor.

Triglav – Cinkarna Celje 70:80 (26:18, 24:15, 20:17, 10:20); Abramović 22; White 24, Friškovec 15, Krošelj 14.

Celjanke so v peti minuti srečanja prišle do manjšega vodstva, potem pa se je tekma razživela. Košarkarice Triglava so z uspešnimi meti za tri točke držale stik s Celjankami, ki so po prvi četrtini vodile za 6 točk. Zasedba Cinkarne Celje je v drugi četrtini zaigrala agresivneje v obrambi, prisilila igralke Triglava v napake in s protinapadi prihajala do lahkih točk. Pod obema obročema je dominirala ameriška košarkarica Chatrice Marie White, ki je na koncu v statistiko vpisala dvojni dvojček (24 točk in 11 skokov).

Tekma je bila odločena ob polčasu, po odmoru so Celjanke držale prednost 20 točk in košarkaricam Triglava niso pustile, da se približajo.

Po polfinalu pokalnega tekmovanja je sprva spregovoril trener Cinkarne Celje Damir Grgić, zatem še kapetanka Larisa Ocvirk in Zala Friškovec. Video pogovora sta vam na voljo na spodnji povezavi.