Zasedba Damirja Grgiča  je slavila visoko zmago proti Ježičankam. Celjanke so bile boljši nasprotnik od samega začetka in prvo četrtino dobile s 15 točkami prednosti. Drugo četrtino so odigrale še veliko bolje in z odlično igro v obrambi gostjam dopustile le 19 točk v prvi polovici srečanja. Tudi v nadaljevanju se potek tekme ni bistveno spremenil. Aktualne državne prvakinje so vztrajale s trdo obrambo, hkrati pa so bile učinkovite v napadu. Končni rezultat srečanja je bil 114:40. Pri domačih je bila najboljša strelka 19-letna Andrea Marič z 22 točkami, pri gostjah iz Ljubljane pa jih je Kramžarjeva dosegla 10.

1.SKL ZA ŽENSKE, 4. KOLO:

Sobota, 22. oktober:
ATHLETE CELJE : JEŽICA 114:40 (29:14, 28:5, 27:7, 30:14)
Marić 22 (11 skokov), Slonjšak 21, Prezelj (7 prid. žog) in Lešek po 16; Kramžar 10, Oven 8, Jamnik in Bajrektarević po 5.

STATISTIKA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Čestitam svojim igralkam z zmago. Lahko sem zelo zadovoljen s pristopom svojih igralk.”

Bojan Hladnik, trener Ježice:
“Razlika v kakovosti je bila več kot očitna. Proti tako kakovostni obrambi lahko igra le redko katera ekipa v Sloveniji. Trudili smo se po najboljših močeh in zaenkrat je to naš maksimum.”

Fotogalerija: Gojko Kusić

athlete-jezica-22-10-2016-foto-gojko-kusic-4 athlete-jezica-22-10-2016-foto-gojko-kusic-22 athlete-jezica-22-10-2016-foto-gojko-kusic-44 athlete-jezica-22-10-2016-foto-gojko-kusic-60 athlete-jezica-22-10-2016-foto-gojko-kusic-61 athlete-jezica-22-10-2016-foto-gojko-kusic-64