Celjske košarkarice so v Podgorici v polfinalni tekmi zaključnega turnirja Jadranske lige s 85:74 premagale bolgarsko Montano ter se posledično uvrstile v veliki finale. Nasproti bo stal Beroe, bolgarska zasedba, ki je bila v drugem polfinalu s 66:64 boljša od domače Budućnosti. Celjski klub je ppstal prvi zmagovalec WABA lige pred natanko 15 – imi leti, ko je ekipa slavila na zaključnem turnirju v Šibeniku. Danes bo zasedba Damirja Grgiča poiskušala priti do drugega naslova v jadranski ligi.

Montana 2003 – Athlete Celje 74:85 (12:20, 23:24, 19:23, 20:18)

Dimitrova 25 (7 skokov), Allen 16 (8 skokov), Sharenkapova 9; Prezelj 27 (6 skokov in 6 podaj), Evans 18 (5 skokov), Friškovec 17.

Celjske igralke so imele skozi celotno srečanje vse niti igre v svojih rokah. Vodile so skozi celoto srečanje in bolgarskim igralkam niso dovolile preobrniti poteka tekme. Montana 2003 je vodila le pri rezultatu 2:0.

Trener Athleta Damir Grgić je po velikem uspehu dejal: “Naša zmaga je povsem zaslužena! Fenomenalno smo delovali na parketu in v prvih petnajstih minutah prvega polčasa povsem razbili tekmeca. Potem smo padli v črno luknjo. Ob koncu prvega polčasa nas je rešil semafor, ki je oznanil konec prvega polčasa. V drugem delu pa smo spet diktirali tempo.”