Košarkarice Athlete Celja so nove prvakinje mednarodne lige WABA. V finalu so z rezultatom 61:57 ugnale bolgarski Beroe. MVP zaključnega turnirja je postala Annamaria Prezelj. V polfinalni tekmi so aktualne državne prvakinje iz Celja premagale ekipo Montane 2003. To je drugi naslov v tem tekmovanju za ekipo iz Celja. Prvega so dekleta osvojila v Šibeniku (2002).

ZAKLJUČNI TURNIR LIGE WABA, Podgorica:

FINALE:

Nedelja, 19. marec ob 17.00, dvorana Univerze Črne gore:

ATHLETE CELJE : BEROE STARA ZAGORA 61:57 (18:9, 18:12, 14:11, 11:25)
Evans 16 (12 skokov), Prezelj 15, Ocvirk 12 (17 skokov); Reid 19 (9 skokov).

POSNETEK TEKME
STATISTIKA

Košarkaricam Athlete Celja je po sezoni 2001/2002 uspelo osvojiti mednarodno Ligo WABA, v kateri je v tej sezoni nastopalo deset ekip. Celjanke so finale začele izvrstno in si že po nekaj minutah priigrale prednost 14 točk (16:2), do konca prvega dela so se Bolgarke približale, vseeno pa so aktualne slovenske državne prvakinje na odmor odšle s prednostjo 9 točk. Tudi drugi in tretji del srečanja sta potekala po notah Slovenk, ki so zadnjih deset minut začele s prednostjo 18 točk. Bolgarke so nato poskušale pripraviti preobrat, se približale, vendar so Celjanke ohranile mirno kri in srečanje dobile z rezultatom 61:57.

Najboljša strelka v dresu novih prvakinj Lige WABA je bila Shante Evans (16 točk in 12 skokov), izkazali sta se tudi Annamaria Prezelj (15 točk) in Larisa Ocvirk (12 točk in 17 skokov).

MVP zaključnega turnirja: Annamaria Prezelj

Damir Grgič, trener Athlete Celje:
“Niti v sanjah nismo pričakovali, da lahko osvojimo WABA ligo. Še enkrat se je pokazalo, da nimamo samo mlade in perspektivne, ampak tudi zelo karakterno ekipo. Od srca čestitam igralkam za vrhunski rezultat, prav tako strokovnemu štabu ter upravi kluba, ki opravlja veliko delo.”

TEKMA ZA 3. MESTO:

Nedelja, 19. marec:
MONTANA 2003: BUDUĆNOST BEMAX 41:44 (7:9, 16:16, 9:12, 9:7)

POLFINALE:

Sobota, 18. marec:
MONTANA 2003 : ATHLETE CELJE 74:85 (12:20, 23:24, 19:23, 20:18)
Dimitrova 25 (7 skokov), Allen 16 (8 skokov), Sharenkapova 9; Prezelj 27 (6 skokov in 6 podaj), Evans 18 (5 skokov), Friškovec 17.

STATISTIKA

Igralke Athlete Celja so imele skozi celotno srečanje vse niti igre v svojih rokah. Na tekmi so vodile največ za 23 točk in bolgarskim igralkam v končnici niso dovolile preobrniti poteka tekme. Pri ekipi iz knežjega mesta je blestela Anamaria Prezelj s 27 točkami, k temu pa je dodala še šest skokov in šest podaj. Pri Bolgarkah je bila najboljša Dimitrova s 25 točkami.

Izjava trenerja po tekmi:

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Čestitke igralkam za zasluženo zmago. Prvih 15 minut smo odigrali izjemno, nakar smo padli v črno luknjo. V drugem polčasu smo z zbrano igro nadzorovali rezultat. Zdaj moramo ohladiti glave, se dobro pripraviti na finale in ga odigrati po najboljših močeh.”

BEROE : BUDUĆNOST BEMAX 66:64 (16:22, 22:19, 12:12, 16:11)

Obširno fotogalerijo bomo objavili naknadno.