Košarkarice Athlete Celja so suvereno opravile s prvo tekmo polfinalnega niza državnega prvenstva. V domači dvorani so bile aktualne slovenske prvakinje od tekmic iz Maribora boljše kar s 109:41. Prvo zaključno žogico za preboj v finale bodo Celjanke imele v soboto, ko ob 16.30 gostujejo v štajerski prestolnici.
Varovanke Damirja Grgića so že na začetku tekme nakazale svoje namene. Že po prvi četrtini so imele 15 točk naskoka (28:13), vse dvome o zmagovalkah tega dvoboja pa rešile že do polčasa. Na odmor so odšle pri izidu 47:21. Tudi v tretji četrtini domačinke niso popustile in so po 30. minutah vodile za +47 (78:31). Zadnji del igre ni prinesel sprememb, pri Athletu je za”stotico” zadela Ivana Dojkić. Na koncu zaslužena zmaga, zelo razpoloženih Celjank za 68 točk.
V domači zasedbi je bila z 22 točkami in sedmimi podajami najboljša Ivana Dojkić, 16 točk in pet podaj pa je dodala slovenska reprezentantka Annamaria Prezelj. Na drugi strani je dvomestno število točk (14) dosegla le Sara Vujačić.

1. SKL ZA ŽENSKE, POLFINALE, 1. TEKMA:

Sreda, 20. april, ob 20.00 – Dvorana Gimnazije Celje – center:

ATHLETE CELJE : MARIBOR 109:41 (28:13, 19:8, 31:10, 31:10)                  [v zmagah 1:0]
Dojkić 22 (7 podaj), Prezelj 16 (5 podaj); Vujačić 14, Stergar 6 (8 skokov).

STATISTIKA

“Čestitke našim igralkam za prikazano energijo in pristop k tekmi. Stvari se postavljajo na svoje mesto, našo pripravljenost pa tempiramo za nastop v finalu. Zadovoljen sem z reakcijo vseh košarkaric naše ekipe, od katerih enak pristop pričakujem tudi na drugi tekmi v Mariboru. Čestitke tudi Mariborčankam za korektno igro.”je po tekmi dejal trener Damir Grgić, ki bo ta vikend celjski klub skušal popeljati do 19. zaporednega in skupno 20. nastopa v finalu državnega prvenstva.