V Celju so domače košarkarice proti Mariborčankam zabeležile osmo zmago v tej sezoni (93:49)!!!
 1. SKL ZA ŽENSKE, 8. KOLO

Sobota, 3. december:
ATHLETE CELJE : MARIBOR 93:49 (18:4, 30:14, 17:19, 28:12)
L. Ocvirk 24 (16 skokov), Prezelj 18 (5 skokov, 5 prid. žog), Evans 14 (19 skokov, 7 podaj); Kuzma 14 (5 podaj), Črešnik 8 (5 skokov), Stergar 6.

STATISTIKA

Štajerski derbi so zanesljivo dobile Celjanke, ki so v domači dvorani prišle do osme zmage v tej sezoni, gostje pa ostajajo pri štirih. V tretji minuti srečanja so Mariborčanke povedle s 4:2, nato pa se je košarkaricam iz štajerske prestolnice v napadu povsem ustavilo, saj niso uspele zadeti dobrih devet minut. Na drugi strani so košarkarice Celja v tem obdobju dosegle 23 točk in po dvanajstih minutah srečanja vodile z 25:4. Do konca prvega polčasa so varovanke Damirja Grgića prišle do prednosti tridesetih točk (48:18).

Larisa Ocvirk je že v trinajsti minuti srečanja prišla do dvojnega dvojčka, do odmora pa v statistiko vpisala 14 točk in 11 skokov. Celjanke so skok v prvem delu dobile s 37:12.

Tretjo četrtino so bolje odprle gostje in po delnem izidu 9:2 je trener Celjank vzel minuto odmora. Celjanke so v nadaljevanju znova povišale prednost, a so varovanke Andreja Kuzme tretji del tekme dobile z rezultatom 19:17. Zadnja četrtina je znova pripadla košarkaricam iz knežjega mesta, ki so tekmo dobile z rezultatom 93:49.

Pri Celjankah je 24 točk prispevala Larisa Ocvirk (16 skokov), 18 jih je dodala Annamaria Prezelj, pri Mariborčankah pa je bila s 14 točkami najbolj učinkovita Simona Kuzma.

V 9. kolu 1. SKL za ženske se bodo Mariborčanke pomerile z Janino, košarkarice Athlete Celja pa so v naslednjem kolu proste.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, Athlete Celje: “Zaslužena zmaga. Čestitke mojim igralkam, prav tako pa Mariborčankam.”

Andrej Kuzma, Maribor: “Zelo korektna tekma iz naše strani. Čestitke Celju za zmago.”