DRUGA ZMAGA NA PRIPRAVAH V KATALONIJI

Košarkarice Cinkarne Celje so na drugi pripravljalni tekmi sezone brez težav premagale ameriško ekipo Delaware University z 64 proti 49.  Varovanke Damirja Grgića so 1. četrtino dobile 13 proti 11, drugi del igre so pričele odločneje in 4. minuti vodile za 8 točk (24:16). V 5. minuti je prednost narasla na +15 (31:16). Borbena ameriška ekipa je nekoliko znižala zaostanek in na odmor so odšle rumene Celjanke s prednostjo enajstih točk (33:21). V drugi polčas so krenile Celjanke zelo odločno in razliko hitro višale iz minute v minuto. Ta je znašala v 7. minuti tretje četrtine že 17 točk (41:23). Dve minuti pred koncem tretjega dela igre je Urška Kračun s trojko povišala prednost na +23 (48 proti 25). Američanke so do konca četrtine le nekoliko znižale prednost Celjank, a kljub temu je ta znašala visokih 18 točk (50 proti 32). Tudi v zadnji četrtini so imele varovanke Damirja Grgića vse pod kontrolo, dve minuti pred koncem tekme so vodile že 62 proti 42. Na koncu zaslužena zmaga “rumenih” 64:49.

Nova tekma čaka Celjanke v ponedeljek, 20.08.2018, ko bodo ob 19. uri igrale proti tretji ameriški ekipi George Washington University.

Sobota, 18.08.2018 ob 19.00

Dvorana: Pavello Esportiu Municipal, Sant Julia de Vilatorta

DELAWARE UNIVERSITY – CINKARNA CELJE 49:64 (11:13, 10:20, 11:17, 17:14)

Strelke za Cinkarno Celje: Kop, Delić A. 6, Kračun 3, Seničar, Friškovec 12, Krošelj 6, Marić 13, Delić N. 5, Ocvirk 5, White 14.

IZJAVI PO TEKMI

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje: “Čestitam igralkam na zasluženi zmagi, danes smo igrali bistveno boljšo tekmo kot v četrtek. Popravili smo nekaj napak iz prve tekme in odigrali čvrsto v obrambi proti zelo kvalitetni ameriški ekipi.”

Zala Friškovec, branilka ŽKK Cinkarna Celje: “Današnje zmage smo zelo vesele, saj smo prikazale veliko boljšo igro kot na prejšnji tekmi. Bilo je manj napak, obramba je bila bolj agresivna, v napadu pa smo bolje sodelovale. Juri nas čaka prost dan, kjer se bomo poskušale maksimalno spočiti in pripraviti na naslednjo tekmo, ki bo v ponedeljek.”