TRETJA ZMAGA NA PRIPRAVAH V KATALONIJI

Košarkarice Cinkarne Celje so na tretji pripravljalni tekmi sezone brez težav premagale ameriško ekipo George Washington University z 83 proti 54. Prvo četrtino so bolje pričele Američanke in v 2. minuti vodile 8 proti 5. Igralke Washingtona so v 5. minuti povišale prednost na 5 točk (16:11). Štiri minute pred koncem 1. dela igre so Američanke prvič na tekmi vodile že 6 točk (21:15), a so v zadnjih minutah Celjanke zaigrale bistveno bolje in tik ob zvoku sirene s trojko Chatriche White prvič na tekmi tudi povedle z 27 proti 24, kar je bil tudi rezultat 1. četrtine.  Druga četrtina je bila izenačena do 5. minute (31:31), nato so varovanke Damirja Grgića Američankam nekoliko ušle in z delnim izidom 8:0, minuto in pol pred koncem 2. dela igre vodile 39 proti 31. Celjanke so dosegle še štiri zaporedne točke in tako na odmor odšle s prednostjo 12 točk (43 proti 31). V drugi polčas so krenile Celjanke zelo odločno in razliko hitro višale iz minute v minuto. Ta je znašala v 3. minuti tretje četrtine že 20 točk (53:33). Tri minute pred koncem 3. dela igre so bila naša dekleta že za 24 točk boljša od ameriške zasedbe (61:37). Prav tako s tolikšno prednostjo se je zaključila 3. četrtina (65:41), v kateri so Američanke dosegle le 10, Cinkrarnarke pa 22 točk. Tudi v zadnji četrtini so imele varovanke celjskega stratega Grgića vse pod kontrolo, točno 5 minut pred koncem tekme je bil rezultat na semaforju 75 proti 48 za Cinkarno Celje. Do konca srečanja so naša dekleta obdržala visoko prednost in zasluženo slavila visokih 29 točk (83:54).

Nova tekma čaka Celjanke že jutri, v torek, 21.08.2018, ko bodo ob 19. uri igrale ponovno proti ameriški ekipi George Washington University.

Ponedeljek, 20.08.2018 ob 19.00

Dvorana: Pavello Esportiu Municipal, Sant Julia de Vilatorta

GEORGE WASHINGTON UNIVERSITY – CINKARNA CELJE 54:83 (24:27, 7:16, 10:22, 13:18)

Strelke za Cinkarno Celje: Kop, Delić A. 11, Krošelj 4, Friškovec 9, Seničar 7, Kračun 2, Delić N. 4, Ocvirk 13, Marić 9, White 24.

IZJAVA TRENERJA PO TEKMI:

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje: “Zelo slabo smo odprli tekmo v 1. četrtini, vendar smo že v drugem delu igre stvari postavili na svoje mesto ter nato skoncentrirano igrali vse do konca tekme.”