U19

Športna dvorana Marof ta vikend gosti najboljše košarkarice v kategoriji do 19. leta starosti. Z zanesljivima zmagama na polfinalnih tekmah sta se v sobotni finale uvrstili ekipi Krke in Athlete Celja. Na prvi polfinalni tekmi so domačinke, igralke Krke premagale kranjski Triglav 66:50.

Na drugi tekmi so Celjanke suvereno premagale oslabljene Grosupeljčanke za 40 točk.

ŽKK ATHLETE CELJE : ŽKK GROSUPLJE 92:52 (37:10, 21:8, 26:10, 8:24)

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

12417770_1070643936312081_8308121645985089373_n

Igralke Athlete Celja so na drugi polfinalni tekmi upravičile vlogo favoritinj in proti Grosuplju slavile visoko zmago, z 92:52. Celjanke, branilke naslova iz lanske sezone, so tekmo odprle z nizom 24:0, igralke Grosuplja so svoj prvi koš dosegle v 4. minuti. Celjanke so prednost višale iz minute v minuto, v 6. minuti tekme so vodile že 30:5. Prva četrtina se je zaključila z 37:10. Tudi drugih deset minut tekme je bil v znamenju Celjank, ki so z lahkoto polnile koš nasprotnic in v 15. minuti tekme vodile že 54:11. Polčas so igralke Athlete Celja dobile 58:18. Tudi tretjo četrtino so silovito začele Celjanke in v 23. minuti tekme vodile že 66:20, po 30. minutah je bilo na semaforju 84:28. Grosupeljčanke so se nekoliko približale v zadnji četrtini. Trener Celjank Damir Grgič je dal priložnost vsem igralkam, igralke Grosuplja so omilile poraz in dobile zadnje del igre 24:8. Na koncu gladka in zaslužena zmaga ATHLETE CELJA ter uvrstitev v finale.

10391850_1070696759640132_8334433372839299650_n

Pri Celju sta dve igralki dosegli oziroma presegli mejo 20 točk. Annamaria Prezelj je dosegla 23 točk, Althea Gwashavanhu pa je dodala 20 točk in pet skokov. Za Grosuplje sta po 14 točk prispevali Maša Gabrijel in Teja Goršič.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
Čestitke dekletom za uvrstitev v finale državnega prvenstva, Grosupeljčankam pa za korektno igro. Potrdili smo vlogo favorita in zasluženo zmagali. V soboto nas čaka popolnoma drugačna tekma. Ekipa Krke je v polfinalu proti Triglavu igrala odlično. Upam, da pokažemo pravo energijo ter osvojimo nov naslov.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
Čestitke ekipi Athlete Celja za zmago. Težko je igrati tekmo s sedmimi igralkami, med katerimi sta dve komajda živi. Če gledamo celotno sezono ni slaba. V polfinalu smo naleteli na močnega nasprotnika. Škoda je, da nam je zaradi izgubljenih žog na začetku ušel, a kvaliteta celjske ekipe je nesporna. Pred tekmo za tretje mesto se bomo poskusili sestaviti in naredili vse, kar je v naši moči. Upam, da bo Pia Zupan nared tudi za svojo zadnjo tekmo v kategoriji deklet U19.