Athlete-LOGO-Registration-BLACK

V zadnjem, 10. kolu drugega dela se je na derbiju v Celju domača zasedba Athleta veselila zmage nad Triglavom s 57:55 in tako le potrdila 1. mesto po rednem delu državnega prvenstva.
 13.4.2016 Athlete Triglav (15)

Celjanke, ki so z izkupičkom 19-1 zanesljivo osvojile prvo mesto pred končnico, so imele tokrat večino igralnega časa stvari pod svojo kontrolo. Že v 1. četrtini so naredile občutno razliko, saj so prvih deset minut dobile 17:7. Tudi v 2. četrtini so prevladovale domačinke in na odmor šle s +13 (30:17). Tretjo četrtino tekme so bolje pričele Triglavanke in so se z nekaj uspešnimi meti iz razdalje nevarno približale Athletu. V 24. minuti so zaostajale le za 3 točke (35:32). Kljub temu so se domačinke zbrale in ponovno z dobro obrambo in učinkovitostjo v napadih gostjam na koncu tretjega dela igre ušle na +12 (50:38). Zadnja četrtina je bila v znamenju gostij. V zadnje tri minute srečanja so se Celjanke podale s prednostjo desetih točk (57:47), temu pa je sledil silovit finiš Triglavank. Pred zadnjimi 70 sekundami je njihov zaostanek znašal le še dve točki (57:55), v preostanku tekme so imele celo tri mete za podaljšek, a žoga ni želela skozi obroč.

13.4.2016 Athlete Triglav (76)

Pri domačinkah je s 15 točkami bila najuspešnejša kapetanka Tina Jakovina, izkazala pa se je tudi Ivana Dojkić, ki je šestim točkam dodala kar 13 podaj. Na drugi strani 11 točk dosegla Sandra Jevtović, s šestim dvojnim dvojčkom v sezoni (10 točk, 11 skokov) pa je obračun zaključila Živa Zdolšek.

13.4.2016 Athlete Triglav (43)

ATHLETE CELJE : TRIGLAV 57:55 (17:7, 13:10, 20:21, 7:17)

Jakovina 15 (6 skokov), Trebec 10 (7 skokov); Jevtović 11 (7 skokov), Zdolšek 10 (11 skokov, 4 podaje).

STATISTIKA

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Čestitke našim dekletom za zmago, Triglavu pa za korektno igro. Tekma je bila bolj zanimiva kot kvalitetna. Ponovil bom, kar sem dejal že po prejšnji tekmi, obeta se nam zelo izenačena končnica.

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Čestitke nasprotnicam za zmago, hkrati pa mislim, da ne bi bilo nezasluženo, če bi na koncu zmagali mi. Vseeno lahko mirno rečem, da sem tokat veliko bolj zadovoljen z obrambno igro, še vedno pa lahko bolje zapremo prostor pod svojim obročem. Pomembno je, da smo ponovno iz tekme v tekmo boljši in da se ob tem še dobro pripravimo na nasprotnika v polfinalnem nizu.

Polfinalni niz se bo začel v torek, 19. aprila, ko se bosta v Kranju pomerila Triglav in Grosuplje. Ekipi Athlete Celja in Maribora bosta svoje nastope v izločilnih boji začeli dan za tem, v sredo, 20.4. ob 20.00 v Gimnaziji Celje – center. Drugi tekmi bosta na sporedu petek, 22., in soboto, 23. aprila, morebitni tretji pa v torek, 26. aprila. Finale na tri zmage se bo začel v torek, 3. maja.