Zasedba Damirja Grgića je v drugem kolu regionalne BTRAVEL WABA lige izgubila proti bolgarski Montani 2003 z rezultatom 82:78.

BTRAVEL WABA LIGA – 2. kolo:

Skupina B:

Sreda, 11. oktober ob 17.30, Športna dvorana Mladost:
MONTANA 2003 : CINKARNA CELJE 82:78 (15:22, 24:16, 23:18, 20:22)

Ivanova 18; N. Delić 20, Slonjšak 19 (9 skokov, 5 asistenc), Friškovec 10.

STATISTIKA

Aktualne prvakinje lige jadranske WABA so v drugem kolu tega tekmovanja doživele prvi poraz. Celjanke so v prvem kolu z 58 točkami prednosti odpravile dubrovniško Raguso, tokrat pa so bile boljše košarkarice Montane. Varovanke Damirja Grgića so srečanje v Bolgariji dobro odprle in po prvih desetih minutah vodile za 7 točk. Nato so pobudo prevzele domače košarkarice, ki so na odmor odšle s prednostjo točke (39:38). Osem minut do konca srečanja je bila prednost domačih košarkaric zgolj dve točki, Celjanke pa so se tekmicam na takšno razliko približale le še tri sekunde do konca tekme. Po zadeti trojki Ive Slonjšak za 80:78 so Celjanke storile osebno napako, Stojčeva pa je z zadetima prostima metoma potrdila zmago Bolgark (82:78)!

Najboljša strelka tekme je bila Nikolina Delić z 20 točkami, Iva Slonjšak jih je prispevala 19, dodala je še 9 skokov in 5 asistenc.

Celjanke naslednje srečanje čaka prihodnjo sredo, 18. oktobra, ko bodo ob 19. uri gostile ekipo Kraljeva.

Montana, 11. 10. 2017; foto: chervenkarton.com