U17

Kadetinje ŽKK Athlete so v Podgorici izgubile polfinalno tekmo zaključnega turnirja Jadranske lige. Beograjska Crvena zvezda je bila uspešnejša z 80:75. Kljub porazu pa so košarkarice Athletea prikazale zelo dobro predstavo, ko so imele v zadnjih sekundah tekme dve priložnosti, da bi izsilile podaljšek, a jim je sreča obrnila hrbet. Na tekmi za tretje mesto se bodo jutri pomerile s Triglavom iz Kranja, ki je na drugi polfinalni tekmi izgubil (61:70) proti Trešnjevki 2009.

Kadetska zasedba Athletea je obračun s Crveno zvezdo odprla s trojko Larise Ocvirk, potem pa so nasprotnice z delnim rezultatom 7:0 povedle s 7:3. Ocvirkova je zatem dosegla še naslednjih pet točk, koš za dve točki je vpisala Alma Potočnik, Milina Mišeljić je zadela za tri in Athlete je uspel pobegniti. Celjanke so prvo četrtino dobile za pet točk (20:15). Vodile so vse do 4. Minute druge četrtine, ko je Crvena zvezda izenačila na 25:25. Zatem so si gostje priigrale priigrati deset točk prednosti (39:29), ob polčasu pa so vodile z 41:35. V začetku drugega polčasa so prednost nadzorovale, jo povišale na plus 13, po trojki Larise Ocvirk ter po koših Teje Dimec in Alme Potočnik, pa so se Celjanke približale na šest točk zaostanka (51:57). Pred zadnjo četrtino je Crvena zvezda vodila z 61:51. In ko je že kazalo, da bo le-ta mirno prišla do zmage, so igralke Athletea udarile z vso močjo. Po dveh trojkah Miline Mišeljić in ene Zale Belak so se približale na 62:66. Sedemindvajset sekund pred koncem je za tri zadela še Larisa Ocvirk (75:77). Po le enem zadetem prostem mestu nasprotnic so imele Celjanke priložnost, da s trojko izsilijo podaljšek, a je bil met Zale Belak prekratek. Dodajmo, da je veliko sivih las trenerju Damirju Grgiču povzročila sodniška trojka …