V zaostali tekmi 1. kola državnega prvenstva za članice so košarkarice Athleta visoko in brez težav zmagale v Domžalah.

DOMŽALE : ATHLETE CELJE  46:93 (11:22, 16:32, 6:23, 13:16)

Statistika tekme Domžale – Athlete Celje

Celjanke so v treh dneh še drugič prepričljivo zmagale. Tokrat so tekmo pričele veliko odločneje kot pred dnevi na domačem parketu in že po prvih desetih minutah vodile 22:11. Druga četrtina je bila povsem v znamenju Celjank, ki so razliko povišale na +27, prvi polčas se je tako končal 54:27 v korist Athleta.

V 3. četrtini so Celjanke dovolile domačinkam le 6 točk, dosegle so jih 23. Po 30-ih minutah tekme so visoko vodile 77:33. Zadnjih 10 minut tekme je bil nekoliko bolj izenačen, trener Damir Grgič je dal priložnost vseh igralkam, Celjanke so zadnji del igre dobile 16:13.

Na koncu še ena visoka in zaslužena zmaga članic.

Pri Athlete Celje je bila danes najučinkovitejša Andrea Marić, ki je dosegla 18 točk, za Domžale je 12 točk dosegla Eva Stefanoski.

Naslednjo tekmo bodo Celjanke odigrale v mariborski dvorani Tabor, kjer bodo v 7. kolu, v sredo 30.3. ob 20.00 gostovale pri ekipi ŽKD Maribor.